Hakkımızda

Eskişehir Avukat Gökçe BALOĞLU, Eskişehir Barosuna bağlı Eskişehir ilinde avukatlık hizmeti vermektedir. Eskişehir Avukat arayışınıza, Eskişehir’de Hukuk bürosu olan Eskişehir Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Ofisi, Baloğlu Hukuk & Danışmanlık olarak, müvekkillerimizin hukuksal sorunlarında yanlarında olmaya devam ediyoruz.

İletişim

Bize istediğiniz her alanla ilgili soru sorabilirsiniz. Sorduğunuz sorular en geç 24 saat içinde cevaplanır. Eskişehir Avukat Soru SOR!

Ticaret Hukuku

TİCARET HUKUKU NEDİR ?

Eskişehir Avukat BALOĞLU hukuk bürosu kurucu ortağı Eskişehir Avukat Gökçe BALOĞLU olarak ; Günümüzde ekonominin temelini  oluşturan  ticaretin  ana  kapsamını düzenleyen ticaret hukukunun pek çoğu ana bir hukuk dalı büyüklüğünde alt dalı da mevcuttur.

Çek, senet, bono gibi belgelerin yer aldığı Kıymetli Evrak Hukuku buna örnek verilebilir.

Ticaret Hukuku da günlük hayatta iş sektöründe yer alan bireylerin karşısına çokça çıkmaktadır. Örnek olarak bir şirketin başka bir ilde veya aynı ilin  başka bir bölgesine  o şirketin  bir şubesi açılacağında ortaya çıkacak hususlar Ticaret Hukukunu ilgilendirmektedir.

Söz konusu bir çek-senet işlemleri olduğunda veya bir ticaret sicili alımı olduğunda bir Ticaret Hukuku Avukatı kişilerin işini rahatlıkla yerine getirebilecektir.

Bu gibi durumların çokluğu sebebiyle Ticaret Avukatı konusunda uzman Avukat ihtiyacı gün geçtikçe artmaktadır.

Bu bağlamda mevzuata hakim avukatlar, müvekkillerini doğru yönlendirmekle yükümlüdürler.

Eskişehir Avukat ve Ticaret hukuku konusunda uzman bir ekibe sahibiz.

TİCARET AVUKATI İHTİYAÇLARI İÇİN NEDEN BİZ ?

Eskişehir Ticaret Hukuku Avukat ihtiyaçlarınız için Eskişehir ve çevre illerde açılacak Eskişehir Ticaret Hukuku davaları ve Ticaret Hukuku’na İlişkin Tüm İhtilaf konuları ile ilgili avukatlık, hukuki danışmanlık, uyuşmazlık ve dava hizmetlerini için Eskişehir Avukat ofisleri arasında yer alan Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı Gökçe BALOĞLU Hukuk Ofisinde Eskişehir Ticaret Avukatı olarak müvekkillerimize hizmet vermekteyiz.

TİCARET AVUKATI İHTİYAÇLARI İÇİN NEDEN BİZ ?

Ticaret Avukatı Eskişehir ve çevre illerde de davalarınız takip edebilir, Avukat Eskişehir ve İl dışı tüm mahkemelerde vereceğiniz vekalet ile işlemlerinizi yapabilir.

Avukat Eskişehir Ticaret Hukuku alanında edindiği tecrübe ve uzmanlığı sayesinde Ticaret Hukuku Avukatı Eskişehir ilinde açılacak davaları Eskişehir Mahkemelerine başvuru yaparak, Eskişehir Ticaret Hukuku konularına giren davalarınız için zaman ve maddi avantajları kazanmanıza olanak sağlar.

Eskişehir Ticaret Avukatı olarak ticari ilişkiler, ticari işletmeler, ticari temsilcilik, ticaret sicili, cari hesap, banka kartları ve kredi kartları da dahil olmak üzere Eskişehir Ticaret Hukuku konusuna giren hususların tümünde Eskişehir Avukat olarak; Eskişehir Ticaret Hukuku konusunda Eskişehir Ticaret Avukatı olarak hizmet vermekteyiz.

Ticaret Hukuku alanına giren tüm hukuki konularda müvekkillerimize Ticaret Hukuku Avukatı olarak Türkiye’de açılacak ya da takip edecek Ticaret Hukuku Davaları alanına giren hukuki davaları, uzmanlık alanına göre takip ederek konusunda uzman Ticaret Avukatı olarak hizmet vermekteyiz.

Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı

Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı, Ticaret hukuku konusunda açılacak bütün müvekkillerine hukuki yardım ve danışmanlık faaliyetleri sürdüren avukattır. Ticaret hukuku alanında hizmet veren avukatın aldığı davalar çok çeşitlidir.

Bu nedenle sadece Eskişehir Ticaret hukuku avukatı demek doğru olmayacaktır.

Eskişehir Barosuna kayıtlı Avukat Gökçe Baloğlu’nun kurucusu olduğu BALOĞLU Hukuk Bürosu olarak Ticaret hukuku dahil Eskişehir hukuk, ceza ve icra alanında, hukukun tüm alanlarında destek müvekkillerine profesyonel hizmet vermektedir.

Eskişehir Ticaret Avukatı

Eskişehir Ticaret Avukatı Ticaret Hukuku kapsamında açılmış olan tüm dava ve işlerde, dosyaya taraf olmuş kişilerin  haklarını en etkin şekilde savunan kişi demektir

Eskişehir En İyi Ticaret Hukuku Avukatı

Eskişehir En İyi Ticaret Hukuku Avukatı Eskişehir Barosuna kayıtlı, Ticaret Hukuku konusunda müvekkillerine en üstün gayret ve özveriyle hizmet veren avukattır. Ticaret Hukuku davalarında vatandaşlar hak kayıplarının önüne geçmek için Eskişehir En İyi Ticaret Hukuku Avukatını bulmak için çaba sarf etmektedir. Ancak şu iyi bilinmelidir ki, en iyi avukat bile bazen davayı kaybedebilmektedir.

Bu nedenlerden dolayı Eskişehir En İyi Ticaret Hukuku Avukatı diye bir şey demek doğru değildir.

Çünkü avukatlık sonuç vadeden bir meslek değildir. Her somut olayı kendi özelinde değerlendirmek gerekir. Eskişehir En iyi Ticaret Hukuku Avukatı demek somut olayı doğru şekilde değerlendirip, hukuki donanımıyla sürecin kontrolünü sağlayan avukattır demek mümkündür.

ESKİŞEHİR TİCARET HUKUKU NEDİR ?

Eskişehir Avukat Gökçe BALOĞLU olarak Ticaret Hukukunun kapsamını tanımlayacak olursak;  Büromuz müvekkillerine ticari ilişkiler, ticari işletmeler, ticari temsilcilik, ticaret sicili, cari hesap, banka kartları ve kredi kartları da dahil olmak üzere Eskişehir Ticaret Hukuku konusuna giren hususların tümünde Eskişehir Avukat olarak; Eskişehir Ticaret Hukuku konusunda Eskişehir Ticaret Avukatı olarak hizmet vermekteyiz.

Ticaret Hukuku Avukatının Sorumlulukları

 • Ticaret Hukuku alanında her türlü hukuksal araştırma ve gerekli işlemler konusunda her türlü gerekli işlemi yapar.
 • Ticaret Hukuku konusunda her türlü dava takibi yapar.
 • Ticaret Hukuku konusunda her türlü danışmanlık hizmeti verir.
 • Ticari temsilcilik konusunda danışmanlık ve gerekli hukuksal işlemleri yapar.
 • Çek, senet, bono evrakları hukuksal danışmanlık ve işlemleri yürütür.

ESKİŞEHİR TİCARET HUKUKUNUN ÖZELLİKLERİ

Gökçe BALOĞLU Eskişehir hukuk bürosu olarak sizlere sıraladık;

 • Ticaret Hukukunda ticari örf ve adet kuralları yoğunluklu olarak kullanılır.
 • Ticaret Hukuku, ticarete ilişkin tüm sorunları kapsayan bir hukuk dalıdır.
 • Ticaret Hukuku, ticari faaliyetleri düzenleyen hukuk dalıdır.

ESKİŞEHİR TİCARET HUKUKUNUN KAYNAKLARI

Ticaret Hukukunda çeşitli kanunlardan faydalanılmaktadır. Bunlar; Türk Ticaret Kanunu,  Borçlar Kanunu, Ticari Örf ve Adet Kuralları ve bunların yanı sıra ilgili diğer mevzuatlardır.

Eskişehir Ticaret hukuku hakkında daha detaylı bilgi almak için Eskişehir avukat Gökçe BALOĞLU makaleler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ticaret Hukuku Davaları Nerede Açılır?

Ticaret Hukukunda birden fazla konu içeren davalar bulunduğu için, Ticaret Hukukuna ait davaların tek bir yerde açılabileceğini söylemek doğru olmaz. Açılacak olan her dava kendi içerisinde değerlendirilerek görevli mahkemenin iyi tespit edilmesi gerekir. Fakat Ticaret Hukukuna ait davalarda genel kural, Ticaret Mahkemesinin görevli olmasıdır.

Eskişehir Ticaret Hukuku davası nerede açılır? Daha detaylı bilgi almak için Eskişehir avukat Gökçe BALOĞLU hukuki makaleler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ticaret Hukuku davaları Hangi Sebeplerle Açılır?

Ticari ilişkiler, ticari işletmeler, ticari temsilcilik, ticaret sicili, cari hesap, banka kartları ve kredi kartları , çek, bono, poliçe, fatura da dahil olmak üzere birçok sebeple Ticaret Hukuku davası açılabilir.

Eskişehir Ticaret Hukuku davaları hangi sebeplerden açılır? Daha detaylı bilgi almak için Eskişehir avukat Gökçe BALOĞLU hukuki makaleler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eskişehir Ticaret Hukuku Harici Diğer Hukuki Hizmetlerimiz

Aile Hukuku , Bilişim Hukuku,  Enerji Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, İş Hukuku, Kentsel Dönüşüm Hukuku, Miras Hukuku, Sağlık Hukuku , Sermaye Piyasası Hukuku, Sigorta Hukuku, Şirketler Hukuku , Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku, Vergi Hukuku, Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku, Spor Hukuku, Rekabet Hukuku, Bankacılık ve Finans Hukuku, Marka ve Patent Hukuku, Boşanma Davaları, Ceza Hukuku, Trafik Hukuku, Kira Davaları, Konkordato, Ortaklığın Giderilmesi Davaları , Uyuşmazlıkların Çözümü ve Dava Takibi konularında Eskişehir Avukatlık hizmeti veren Hukuk Ofisimiz uzman olan Avukat, Arabulucu, Hukukçu, Uzman Danışmanlarımız ile her türlü sorununuza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için çalışmaktadır.

Ticaret Hukuku Hakkında Detaylı BİLGİ

Eskişehir Ticaret Avukatı
Eskişehir Ticaret Avukatı Nedir?
Eskişehir Ticaret Avukatı Olarak Verdiğimiz Hizmetler
Eskişehir’de Ticaret Avukatı hizmetini Avukat Gökçe BALOĞLU nasıl vermektedir?
Eskişehir en iyi Ticaret Avukatı ile çalışmak önemli midir?
Eskişehir Ticaret Avukatı Ücreti
Ticaret Hukuku sorunları için Avukat tutmak zorunda mıdır?
Türkiye’nin en iyi Ticaret Avukatları nerededir? gibi gelen sorular için Eskişehir Ticaret Avukatı tarafından hazırlanan makalemizi inceleyebilirsiniz.

Eskişehir Avukatları arasında yer alan Baloğlu Hukuk & Danışmanlık ofisimizden Eskişehir Ticaret hukuku hakkındaki süreçler ile ilgili aklınıza takılan konularda ulaşmak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir.

Bizlerle her türlü Eskişehir Ticaret hukuku ile ilgili soru ve sorununuzla ilgili ilgili avukata sor sayfamızdan bize ulaşabilir dilerseniz Eskişehir Avukatları arasında yer alan Hukuk büromuza iletişim sayfamızdan da irtibata geçerek randevu talep edebilirsiniz.

Avukatlık büromuzun kurucusu Eskişehir Avukat Gökçe BALOĞLU, önce Eskişehir Barosu‘na bağlı olarak avukatlık yapmakta ve hukuki çalışmalarını Ticaret hukuku dahil Eskişehir hukuk, ceza ve icra alanında ile birlikte hukukun tüm alanlarında müvekkillerine profesyonel hizmet vermektedir.

Eskişehir Avukat Gökçe BALOĞLU sitemizde bulunan tüm içerikler hukuka uygun ve bilgi amaçlıdır.Eskişehir Ticaret Hukuku - Eskişehir Avukatlık Bürosu

Ticaret Hukuku alanında avukat uzmanlığının kazanılması için avukatın Ticaret Hukuku alandaki davaları takip etmesi, Ticaret Hukuku seminerlerine katılarak, hukuksal olarak yargı içtihatları ve güncel Ticaret Hukuku ile ilgili yargıtay kararlarını takip etmesi gereklidir. Ticaret Hukuku alanındaki suç sayısı oldukça fazla olduğu için; Ticaret Hukuku Avukatı uzmanlık gerektiren bir alandır.

Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı - Eskişehir Avukat

Eskişehir Ticaret Hukuku alanında hizmet veren avukatlarımızın ana uzmanlık alanı Ticaret Hukuku olduğu için avukatlarımız yazdığı ve bilgi verdiği makaleler tamamen Eskişehir Ticaret Hukuku tasviyelerini içermektedir. Eskişehir Ticaret Hukuku alanına giren tüm Ticaret Hukuku davaları ve mahkeme işlemleriniz için Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı alanında uzman Ticaret Hukuku Avukatı ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Ticaret Hukuku için neden Ticaret Hukuku Avukatı gereklidir?

Eskişehir Avukat ofisleri arasında Ticaret Hukuku davalarına Eskişehir Ticaret Hukuku alanında uzman bir avukat seçilmelidir. Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı ile çalışmak hakların kazanılması, kaybedilmemesi ve doğru kullanılması açısından çok önem arzetmektedir. Ticaret Hukuku ihtiyaçlarınız için Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı Gökçe BALOĞLU hukuk bürosu; özellikle Ticaret Hukuku alanında uzman Eskişehirli Ticaret Hukuku Avukatı kadrosuyla Eskişehir Ticaret Hukuku ihtiyaçlarınız için Eskişehir merkez ofisi ile hizmet vermektedir.

Eskişehir Ticaret Hukuku davalarına Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı mı bakmak zorundadır?

Ticaret Hukuku davanızın bulunduğu şehir dışında faaliyet gösteren başka bir avukatla çalışılması mümkündür. Fakat özellikle seçilecek avukatın Ticaret Hukuku Avukatı olması önemlidir. davanızın bulunduğu il dışından seçeceğiniz Ticaret Hukuku Avukatının; ulaşım ve konaklama masrafları olacağından ötürü davanın görüleceği şehirden bir avukat ile çalışılması dava ve hukuku süreçlerin genelinde masraf, zaman ve ulaşılabilirlik açısından avantajınıza olmaktadır.
Bu yüzden Eskişehir Ticaret Hukuku davalarında, Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı olarak sizlere yardımcı olmak için hazırız.
Eskişehir avukat seçiminizde Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı olarak hizmet vermekteyiz.

Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı tarafından Ticaret Hukuku için tavsiyeler!

Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı ihtiyaçlarınızda Ticaret Hukuku alanında Eskişehir Ticaret Hukuku ve mahkemeleri hakkındaki süreçler ile ilgili aklınıza takılan konularda ulaşmak ve Ticaret Hukuku alanıyla ilgili verdiğimiz hizmetler hakkında bilgi alabilir, Bizlerle her türlü Eskişehir Ticaret Hukuku ile ilgili sorularınızı burada bulunan form ile bizlere ulaştırabilir, Dilerseniz burada bulunan Avukata Sor bağlantısı ile Ticaret Hukuku Avukatımız tarafından sorunuza cevap alabilir, Ticaret Hukuku Avukatı tarafından Ticaret Hukuku ile ilgili hazırladığımız makalelere buradan özel Eskişehir Ticaret Hukuku Makalerini takip edebilir ya da burada bulunan Ticaret Hukuku hakkında sıkça sorulan soruları inleyebilir. Ticaret Hukuku Avukatı ihtiyaçlarınız için ofisimizden de randevu talep edebilirsiniz.

Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı ücreti nedir? Eskişehir Ticaret Hukuku dava ücreti nedir?

Ticaret Hukuku Eskişehir Avukat Danışma nedir? 2022 Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı Asgari Ücret Tarifesi Tablosu ve Ticaret Hukuku Dava Ücreti nedir? Eskişehir Ticaret Hukuku Dava Açma Ücreti ve Masrafları ile Ticaret Hukuku Avukatı Eskişehir dava ücreti gibi bir çok soru ve konuya burada bulunan makaleler sayfasından ulaşabilir, yukarıda belirttiğimiz konular haricinde de bir çok soruya burada bulunan Eskişehir Avukat Danışma Sıkça Sorulan Sorular sayasından ulaşabilirsiniz.

 • Eskişehir Ticaret Hukuku ihtiyaçlarınız ve Ticaret Hukuku Avukatına soru sormak için burayı tıklayın.
 • Ticaret Hukuku Avukatı Eskişehir iletişim bilgileri için burayı tıklayın.
 • Avukat Eskişehir Ticaret Hukuku GÖKÇE BALOĞLU Hukuk ve Danışmanlık Büromuza ulaşmak için burayı tıklayın.
 • Eskişehir En İyi Ticaret Hukuku Avukatı ve Eskişehir'daki en iyi avukatlar kimdir? konulu makaleler için burayı tıklayın.
 • Eskişehir Ticaret Hukuku hakkında Sıkça Sorulan Sorular burayı tıklayın.
 • Ticaret Hukuku Eskişehir Mahkeme ve davaları için hazırladığımız makaleler için burayı tıklayın.
 • Eskişehir Avukat iletişim bilgisi ve eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı telefon numarası için burayı tıklayın.
Eskişehir Ticaret Hukuku Makaleleri

Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı tarafından hazırladığımız Ticaret Hukuku Makaleleri

Eskişehir Ticaret Hukuku konusunda uzman Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı Gökçe BALOĞLU

Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için Eskişehir Ticaret Hukuku konusunda Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatı olarak sorularınızı cevaplıyoruz. Ticaret Hukuku ile ilgili tüm sorularınızı Avukata sor sayfamızdan Eskişehir Ticaret Hukuku Avukatına sorabilir, verdiğimiz tüm hizmetleri inceleyebilirsiniz.