Hakkımızda

Eskişehir Avukat Gökçe BALOĞLU, Eskişehir Barosuna bağlı Eskişehir ilinde avukatlık hizmeti vermektedir. Eskişehir Avukat arayışınıza, Eskişehir’de Hukuk bürosu olan Eskişehir Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Ofisi, Baloğlu Hukuk & Danışmanlık olarak, müvekkillerimizin hukuksal sorunlarında yanlarında olmaya devam ediyoruz.

İletişim

Bize istediğiniz her alanla ilgili soru sorabilirsiniz. Sorduğunuz sorular en geç 24 saat içinde cevaplanır. Eskişehir Avukat Soru SOR!

İş Hukuku

İŞ HUKUKU NEDİR?

Eskişehir Avukat Gökçe BALOĞLU HUKUK VE DANIŞMANLIK olarak iş hukukunu tanımlayacak olursak; İşveren ile iş sözleşmesine dayanarak çalıştırılan işçilerin çalışma şartları ve çalışma ortamlarına ilişkin hak ve sorumluluklarını düzenleyen hukuk dalıdır.

İŞ HUKUKU SÖZLEŞMESİ NEDİR?

Bir iş sözleşmesine dayanarak çalışan gerçek kişiye işçi, işçi çalıştıran gerçek veya tüzel kişiye yahut tüzel kişiliği olmayan kurum ve kuruluşlara işveren denilmektedir. İşçi ile işveren arasındaki iş ilişkisi bir tarafın bağımlı olarak iş görmeyi diğer tarafında buna karşılık belirli bir miktar ücret ödeme konusunda anlaşması durumunda sözleşme ile kurulmuş olur.

Çeşitli iş sözleşmeleri bulunmakla birlikte belirsiz süreli, kısmi süreli ve belirli süreli iş sözleşmeleri hukukumuzda en sık rastlanılan sözleşmelerdir.

İŞ AVUKATI İHTİYAÇLARI İÇİN NEDEN BİZ ?

Eskişehir İş Hukuku Avukat ihtiyaçlarınız için Eskişehir ve çevre illerde açılacak Eskişehir İş Hukuku davaları ve İş Hukuku’na İlişkin Tüm İhtilaf konuları ile ilgili avukatlık, hukuki danışmanlık, uyuşmazlık ve dava hizmetlerini için Eskişehir Avukat ofisleri arasında yer alan Eskişehir İş Hukuku Avukatı Gökçe BALOĞLU Hukuk Ofisinde Eskişehir İş Avukatı olarak müvekkillerimize hizmet vermekteyiz.

İŞ AVUKATI VEKALETİ NEDİR?

İş Avukatı Eskişehir ve çevre illerde de davalarınız takip edebilir, Avukat Eskişehir ve İl dışı tüm mahkemelerde vereceğiniz vekalet ile işlemlerinizi yapabilir.

Avukat Eskişehir İş Hukuku alanında edindiği tecrübe ve uzmanlığı sayesinde İş Hukuku Avukatı Eskişehir ilinde açılacak davaları Eskişehir Mahkemelerine başvuru yaparak, Eskişehir İş Hukuku konularına giren davalarınız için zaman ve maddi avantajları kazanmanıza olanak sağlar.

Eskişehir İş Hukuku İş Avukatı olarak işçi alacakları, işe iade davaları, kıdem tazminatları, hafta ve resmi tatil alacakları, asgari geçim indirimi, işçinin iş akdini haklı fesih hakkı

İş Hukuku alanına giren tüm hukuki konularda müvekkillerimize İş Hukuku Avukatı olarak Türkiye’de açılacak ya da takip edecek İş Hukuku Davaları alanına giren hukuki davaları, uzmanlık alanına göre takip ederek konusunda uzman İş Avukatı olarak hizmet vermekteyiz.

Eskişehir İş Avukatı

Eskişehir İş Avukatı iş hukukunda gerek işçi gerek işverenin adına iş davası adı altında açılacak davalarda müvekkillerinin kanundan kaynaklı haklarını korumak için, müvekkillerine hukuki yardım ve danışmanlık faaliyetleri sürdüren avukattır.

Bu nedenle sadece Eskişehir İş avukatı demek doğru olmayacaktır.

Eskişehir İş Avukatı Davaları nedir?

İş hukukunun alanında hizmet veren avukatın aldığı davalar çok çeşitlidir. İşçi alacakları, işe iade davaları, genel olarak iş davalarında en sık rastladığımız davlardır.

İş davaları genel olarak işçinin çalışmakta olduğu yerde görülen davalar olmakla birlikte genel yetki kuralının aksine özel yetki kuralları da bulunmaktadır. Bunlar ilgili kanunda ayrıca düzenlenmiştir.

Eskişehir İş Avukatı bilgi ve deneyimleriyle süreci daha hızlı ve daha az masrafla sürdürebilmektedir. Eskişehir iş avukatı bu avantajı mesleki formasyonuyla birleştirerek, iş davalarında gerek işçi gerekse işverenin yasal haklarını koruyarak müvekkillerine en iyi hizmeti sunabilmektedir.

Eskişehir BALOĞLU HUKUK VE DANIŞMANLIK BÜROSU olarak İş hukuku dahil Eskişehir hukuk alanında tüm Eskişehir Barosuna kayıtlı olan Eskişehir avukatları hukukun tüm alanlarında destek vermektedir.

Eskişehir İş Dava Avukatı

Eskişehir İş Avukatı İşçi ile işveren arasındaki uyuşmazlıklar noktasında gerek işçi gerekse işverenin kanundan kaynaklı haklarını korumak adına danışmanlık ve dava takip hizmeti veren avukattır.

Eskişehir En İyi İş Avukatı

Eskişehir En İş Avukatı Eskişehir Barosuna kayıtlı, iş davalarında müvekkillerine en üstün gayret ve özveriyle hizmet veren avukattır. Ancak şu iyi bilinmelidir ki, en iyi avukat bile bazen davayı kaybedebilmektedir. Çünkü avukatlık sonuç vadeden bir meslek değildir.

Her somut olayı kendi özelinde değerlendirmek gerekir. Eskişehir En iyi İş Avukatı demek somut olayı doğru şekilde değerlendirip, hukuki donanımıyla sürecin kontrolünü sağlayan avukattır, demek mümkündür.

Bu nedenlerden dolayı Eskişehir En İyi İdare Avukatı diye bir şey demek doğru değildir.

ESKİŞEHİR İŞ HUKUKUNUN ÖZELLİKLERİ

Gökçe BALOĞLU Eskişehir hukuk bürosu olarak sizlere sıraladık;

  • İş hukuku çerçevesinde herhangi bir hükümle ilgili tereddüt yaşanması durumunda işçi lehine yorum getirilir.
  • İşveren tarafından işçinin emeğinin sömürülmemesi, hakkının ihlal edilmemesi için iş hukukunda işçi haklarının korunması önceliklidir.
  • Aksi sadece işçinin lehine kararlaştırılabilen nisbi emredici kurallar içerir. Örneğin işçiye asgari ücretin altında ücret verilememesi gibi.

ESKİŞEHİR İŞ HUKUKUNUN KAYNAKLARI

İş hukukunun kaynaklarını Anayasa, İş Kanunu, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, Tüzük, Yönetmelikler ve ilgili mevzuatlar oluşturmaktadır.

Eskişehir İdare hukuku hakkında daha detaylı bilgi almak için Eskişehir avukat Gökçe BALOĞLU makaleler sayfamızı ziyaret edebilirisiniz.

İdari Dava Nerede Açılır?

İş davalarının nerede açılacağını konusunda davanın türüne göre değişiklik göstereceğinden net bir şey söylemek doğru olmayacaktır. Davanın nerede açılacağının tespitinin doğru yapılması gereklidir.

Eskişehir İdare davası nerede açılır? Daha detaylı bilgi almak için Eskişehir avukat Gökçe BALOĞLU hukuki makaleler sayfamızı ziyaret edebilirisiniz.

İş Dava Hangi Sebeplerle Açılır?

İş davalarının birçok sebebi vardır. Bunlardan en sık rastladıklarımız işçi alacakları, iş sözleşmenin haklı veya haksız nedenlerle feshi, işçiye mobbing uygulanması, işçinin işyerindeki haklarını alamamasıdır.

Eskişehir İdare dava hangi sebeplerden açılır? Daha detaylı bilgi almak için Eskişehir avukat Gökçe BALOĞLU hukuki makaleler sayfamızı ziyaret edebilirisiniz.

 Eskişehir İş Hukuku Harici Diğer Hukuki Hizmetlerimiz

Aile Hukuku , Bilişim Hukuku,  Enerji Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, İş Hukuku, Kentsel Dönüşüm Hukuku, Miras Hukuku, Sağlık Hukuku , Sermaye Piyasası Hukuku, Sigorta Hukuku, Şirketler Hukuku , Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku, Vergi Hukuku, Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku, Spor Hukuku, Rekabet Hukuku, Bankacılık ve Finans Hukuku, Marka ve Patent Hukuku, Boşanma Davaları, Ceza Hukuku, Trafik Hukuku, Kira Davaları, Konkordato, Ortaklığın Giderilmesi Davaları , Uyuşmazlıkların Çözümü ve Dava Takibi konularında Eskişehir Avukatlık hizmeti veren Hukuk Ofisimiz uzman olan Avukat, Arabulucu, Hukukçu, Uzman Danışmanlarımız ile her türlü sorununuza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için çalışmaktadır.

İş Hukuku Hakkında Detaylı BİLGİ

Eskişehir İş Avukatı
Eskişehir İş Avukatı Nedir?
Eskişehir İş Avukatı Olarak Verdiğimiz Hizmetler
Eskişehir’de İş Avukatı hizmetini Avukat Gökçe BALOĞLU nasıl vermektedir?
Eskişehir en iyi İş Avukatı ile çalışmak önemli midir?
Eskişehir İş Avukatı Ücreti
İş Hukuku sorunları için Avukat tutmak zorunda mıdır?
Türkiye’nin en iyi İş Avukatları nerededir? gibi sorulan sorular için Eskişehir İş Avukatı tarafından hazırlanan makalemizi inceleyebilirsiniz.

Eskişehir Avukatları arasında yer alan Baloğlu Hukuk & Danışmanlık ofisimizden Eskişehir İş hukuku hakkındaki süreçler ile ilgili aklınıza takılan konularda ulaşmak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir.

Bizlerle her türlü Eskişehir İş hukuku ile ilgili soru ve sorununuzla ilgili ilgili avukata sor sayfamızdan bize ulaşabilir dilerseniz Eskişehir Avukatları arasında yer alan Hukuk büromuza iletişim sayfamızdan da irtibata geçerek randevu talep edebilirsiniz.

Avukatlık büromuzun kurucusu Eskişehir Avukat Gökçe BALOĞLU, önce Eskişehir Barosu‘na bağlı olarak avukatlık yapmakta ve hukuki çalışmalarını İş hukuku dahil Eskişehir hukuk, ceza ve icra alanında ile birlikte hukukun tüm alanlarında müvekkillerine profesyonel avukatlık hizmeti vermektedir.

Eskişehir Avukat Gökçe BALOĞLU sitemizde bulunan tüm içerikler hukuka uygun ve bilgi amaçlıdır.Eskişehir İş Hukuku - Eskişehir Avukatlık Bürosu

İş Hukuku alanında avukat uzmanlığının kazanılması için avukatın İş Hukuku alandaki davaları takip etmesi, İş Hukuku seminerlerine katılarak, hukuksal olarak yargı içtihatları ve güncel İş Hukuku ile ilgili yargıtay kararlarını takip etmesi gereklidir. İş Hukuku alanındaki suç sayısı oldukça fazla olduğu için; İş Avukatı uzmanlık gerektiren bir alandır.

Eskişehir İş Avukatı - Eskişehir Avukat

Eskişehir İş Hukuku alanında hizmet veren avukatlarımızın ana uzmanlık alanı İş Hukuku olduğu için avukatlarımız yazdığı ve bilgi verdiği makaleler tamamen Eskişehir İş Hukuku tasviyelerini içermektedir. Eskişehir İş Hukuku alanına giren tüm İş Hukuku davaları ve mahkeme işlemleriniz için Eskişehir İş Avukatı alanında uzman İş Avukatı ekibimizle hizmet vermekteyiz.

İş Hukuku için neden İş Avukatı gereklidir?

Eskişehir Avukat ofisleri arasında İş Hukuku davalarına Eskişehir İş Hukuku alanında uzman bir avukat seçilmelidir. Eskişehir İş Avukatı ile çalışmak hakların kazanılması, kaybedilmemesi ve doğru kullanılması açısından çok önem arzetmektedir. İş Hukuku ihtiyaçlarınız için Eskişehir İş Hukuku Avukatı Gökçe BALOĞLU hukuk bürosu; özellikle İş Hukuku alanında uzman Eskişehirli İş Avukatı kadrosuyla Eskişehir İş Hukuku ihtiyaçlarınız için Eskişehir merkez ofisi ile hizmet vermektedir.

Eskişehir İş Hukuku davalarına Eskişehir İş Avukatı mı bakmak zorundadır?

İş Hukuku davanızın bulunduğu şehir dışında faaliyet gösteren başka bir avukatla çalışılması mümkündür. Fakat özellikle seçilecek avukatın İş Avukatı olması önemlidir. davanızın bulunduğu il dışından seçeceğiniz İş Avukatının; ulaşım ve konaklama masrafları olacağından ötürü davanın görüleceği şehirden bir avukat ile çalışılması dava ve hukuku süreçlerin genelinde masraf, zaman ve ulaşılabilirlik açısından avantajınıza olmaktadır.
Bu yüzden Eskişehir İş Hukuku davalarında, Eskişehir İş Avukatı olarak sizlere yardımcı olmak için hazırız.
Eskişehir avukat seçiminizde Eskişehir İş Avukatı olarak hizmet vermekteyiz.

Eskişehir İş Avukatı tarafından İş Hukuku için tavsiyeler!

Eskişehir İş Avukatı ihtiyaçlarınızda İş Hukuku alanında Eskişehir İş Hukuku ve mahkemeleri hakkındaki süreçler ile ilgili aklınıza takılan konularda ulaşmak ve İş Hukuku alanıyla ilgili verdiğimiz hizmetler hakkında bilgi alabilir, Bizlerle her türlü Eskişehir İş Hukuku ile ilgili sorularınızı burada bulunan form ile bizlere ulaştırabilir, Dilerseniz burada bulunan Avukata Sor bağlantısı ile İş Avukatımız tarafından sorunuza cevap alabilir, İş Avukatı tarafından İş Hukuku ile ilgili hazırladığımız makalelere buradan özel Eskişehir İş Hukuku Makalerini takip edebilir ya da burada bulunan İş Hukuku hakkında sıkça sorulan soruları inleyebilir. İş Avukatı ihtiyaçlarınız için ofisimizden de randevu talep edebilirsiniz.

Eskişehir İş Avukatı ücreti nedir? Eskişehir İş Hukuku dava ücreti nedir?

İş Hukuku Eskişehir Avukat Danışma nedir? 2022 Eskişehir İş Avukatı Asgari Ücret Tarifesi Tablosu ve İş Hukuku Dava Ücreti nedir? Eskişehir İş Hukuku Dava Açma Ücreti ve Masrafları ile İş Avukatı Eskişehir dava ücreti gibi bir çok soru ve konuya burada bulunan makaleler sayfasından ulaşabilir, yukarıda belirttiğimiz konular haricinde de bir çok soruya burada bulunan Eskişehir Avukat Danışma Sıkça Sorulan Sorular sayasından ulaşabilirsiniz.

  • Eskişehir İş Hukuku ihtiyaçlarınız ve İş Avukatına soru sormak için burayı tıklayın.
  • İş Avukatı Eskişehir iletişim bilgileri için burayı tıklayın.
  • Avukat Eskişehir İş Hukuku GÖKÇE BALOĞLU Hukuk ve Danışmanlık Büromuza ulaşmak için burayı tıklayın.
  • Eskişehir En İyi İş Avukatı ve Eskişehir'daki en iyi avukatlar kimdir? konulu makaleler için burayı tıklayın.
  • Eskişehir İş Hukuku hakkında Sıkça Sorulan Sorular burayı tıklayın.
  • İş Hukuku Eskişehir Mahkeme ve davaları için hazırladığımız makaleler için burayı tıklayın.
  • Eskişehir Avukat iletişim bilgisi ve eskişehir İş Avukatı telefon numarası için burayı tıklayın.
Eskişehir İş Hukuku Makaleleri

Eskişehir İş Avukatı tarafından hazırladığımız İş Hukuku Makaleleri

Eskişehir İş Hukuku konusunda uzman Eskişehir İş Avukatı Gökçe BALOĞLU

Eskişehir Avukat ihtiyaçlarınız için Eskişehir İş Hukuku konusunda Eskişehir İş Avukatı olarak sorularınızı cevaplıyoruz. İş Hukuku ile ilgili tüm sorularınızı Avukata sor sayfamızdan Eskişehir İş Avukatına sorabilir, verdiğimiz tüm hizmetleri inceleyebilirsiniz.