Hakkımızda

Eskişehir Avukat Gökçe BALOĞLU, Eskişehir Barosuna bağlı Eskişehir ilinde avukatlık hizmeti vermektedir. Eskişehir Avukat arayışınıza, Eskişehir’de Hukuk bürosu olan Eskişehir Avukatlık ve Hukuk Danışmanlık Ofisi, Baloğlu Hukuk & Danışmanlık olarak, müvekkillerimizin hukuksal sorunlarında yanlarında olmaya devam ediyoruz.

İletişim

Bize istediğiniz her alanla ilgili soru sorabilirsiniz. Sorduğunuz sorular en geç 24 saat içinde cevaplanır. Eskişehir Avukat Soru SOR!

Eskişehir Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi

Eskişehir Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi

Eskişehir Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi

Günümüzde sıkça bilgimize başvurulan konulardan bir tanesi tahliye taahhüdü konusudur. Sıklıkla; tahliye taahhüdü ile kiracı çıkarılabilir mi ? Tahliye taahhüdü verdim ev sahibi istediği zaman çıkarabilir mi ? Tahliye taahhüdü nasıl geçersiz olur ? gibi sorularla karşılaşmaktayız. Bu makalemizde soruları cevaplamaya çalışacağız.

Tahliye taahhüdü her ne kadar basit bir şeymiş gibi görünse de konusunda uzman bir avukat desteği alınmadığı sürece usuli hatalar yapılarak hak kaybı yaşanması kaçınılmazdır.

Bu sebeple Kira hukukuna giren Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davalarının işinde uzman bir Avukat ile takip edilmesi gerekmektedir. Eskişehir Avukat Gökçe Baloğlu tarafından kurulan Baloğlu Hukuk Bürosu olarak Eskişehir ve çevre illerde Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davalarının takibini yapmaktayız. Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davalarında gerek kiracının gerek ise kiraya verenin hak kaybı yaşamaması için Eskişehir Avukatları arasında yer alan Eskişehir Avukat Hukuk Bürosu Baloğlu hukuk büromuz ile iletişime geçebilir, Eskişehir Kira Hukuku konusunda Eskişehir Kira hukuku avukatı Gökçe Baloğlu tarafından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tahliye Taahhüdü nedir ?

Tahliye Taahhüdü, Borçlar Kanununda yazılı olan ve kiraya verenin kiracıyı çıkarabilmesi için öngörülmüş belirli sayıda olan yollardan biridir. Tahliye Taahhüdü, kiracının kiralanan taşınmazdan çıkacağı tarihi, yazılı olarak kiraya verene bildirdiği bir taahhüt şeklidir. Kiraya veren kanunen geçerli olan Tahliye Taahhüdünü aldıktan sonra herhangi bir haklı neden göstermesine gerek kalmadan kiracıyı taşınmazdan çıkarabilme hakkına sahiptir.

Eskişehir Avukat Gökçe Baloğlu tarafından kurulan Baloğlu Hukuk Bürosu olarak kira hukukuna giren Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davasında deneyimli Kira hukuku avukat kadromuz ile Eskişehir Kira Hukuku alanında hizmet vermekteyiz. Kira Hukuku altında Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davaları konusunda tüm hukuki sorularınızı yanıtlamak ve hukuki sorunlarınızın çözümü için bizlere ulaşabilirsiniz.

Eskişehir Tahliye Taahhütnamesinin geçerlilik şartları nelerdir?

Borçlar Kanunu genel itibariyle zayıf olanı korumayı hedefleyen bir kanundur fakat zayıf olanı korurken güçlü olana da belli başlı haklar tanımaktadır. Tahliye Taahhüdü de maddi olarak kiracıdan daha iyi olan ev sahiplerini korumaya yönelik getirilen bir taahhüt örneğidir. Fakat yine de kanun, tahliye taahhütnamesinin geçerli olabilmesi için şekil şartları getirmiştir. Bu şekil şartları şunlardır;

  • Tahliye Taahhüdü yazılı olmak zorunadır.
  • Tahliye Taahhüdü kiracının özgür iradesi ile imzalanmalıdır.
  • Tahliye Taahhüdü  kira kontratı imzalandığı tarihten sonraki bir tarihte yapılmalıdır.

Yukarıda yazılan şekil şartlarına uyulmadan yapılmış olan Tahliye Taahhütleri geçersizdir ve ev sahipleri şekil şartına uymadan aldıkları tahliye taahhütleri ile kiracılarını çıkaramazlar.

Boş Tahliye Taahhüdüne imza attım ne yapmalıyım ?

Günümüzde ev sahipleri kiracılarından tarih kısmı boş ve imzalı bir şekilde tahliye taahhüdü almakta ve istedikleri zaman tarih kısımlarını doldurarak kiracıyı tahliye etmektedirler. Burada Tahliye Taahhüdünün geçersiz olduğunu, şekil şartlarını taşımadığının ispatını kiracı yapmak durumundadır. Bu sebeple Tahliye Taahhüdü davaları konusunda uzman bir avukat ile çalışmanız, hak kaybı yaşamanıza engel olacaktır.

Eskişehir Avukat Gökçe Baloğlu tarafından kurulan Baloğlu Hukuk Bürosu olarak Kira hukukuna giren Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davasında deneyimli Kira hukuku avukat kadromuz ile Eskişehir Kira Hukuku alanında hizmet vermekteyiz. Kira Hukuku altında Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davaları konusunda tüm hukuki sorularınızı yanıtlamak ve hukuki sorunlarınızın çözümü için bizlere ulaşabilirsiniz.

Eskişehir Tahliye Taahhütnamesi ile kiracı evden nasıl çıkarılır?

Tahliye taahhüdü almak tek başına kiracıyı taşınmazdan çıkarmak için yeterli değildir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere tahliye taahhüdü, ev sahibine kiracıyı çıkarmak üzere bir hak tanır fakat bu hakkın kullanımı yine dava veya icra prosedürü uygulamaktan geçer.

kiracının tahliyesi

Eskişehir Tahliye taahhüdüne dayanarak kiracıyı taşınmazdan çıkarmanın yolları nelerdir?

Tahliye taahhüdüne dayanarak kiracıyı taşınmazdan çıkarmanın iki yolu vardır. Bunlar;

  • İlk yol; dava yoludur. Söz konusu davanın adı ise Tahliye davasıdır.
  • İkinci yol ise icra dairesi aracılığıyla kiracıyı taşınmazdan çıkarmaktır.

Eskişehir Avukat Gökçe Baloğlu tarafından kurulan Baloğlu Hukuk Bürosu olarak kira hukukuna giren Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davasında deneyimli Kira hukuku avukat kadromuz ile Eskişehir Kira Hukuku alanında hizmet vermekteyiz. Kira Hukuku altında Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davası konusunda tüm hukuki sorularınızı yanıtlamak ve hukuki sorunlarınızın çözümü için bizlere ulaşabilirsiniz.

Eskişehir Tahliye Davası nasıl açılır ?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, öncelikle kiraya verenin elinde geçerli bir tahliye taahhütnamesi olması gerekmektedir. Elinde tahliye taahhütnamesi olan ev sahibi, bu taahhütnameye dayanarak, taşınmazın bulunduğu yerdeki Sulh Hukuk Mahkemelerine başvurarak Tahliye davası açmalıdır.

Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davasında zamanaşımı ne kadardır?

Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davasında zamanaşımı, kiracının taahhüt ettiği tarihten başlayarak 1 (bir) aydır. Söz konusu zamanı geçiren ama yine de dava açan ev sahiplerine karşı kiracı, zamanaşımı itirazında bulunmalıdır.

Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davasında Eskişehir Baloğlu Hukuk Bürosu olarak deneyimli kadromuz ile hak kaybı yaşamaması için etkin dava takibi yapmaktayız.

Eskişehir Avukat Gökçe Baloğlu tarafından kurulan Baloğlu Hukuk Bürosu olarak Kira hukukuna giren Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davasında deneyimli Kira hukuku avukat kadromuz ile Eskişehir Kira Hukuku alanında hizmet vermekteyiz. Kira Hukuku altında Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davalarına dair tüm hukuki sorularınızı yanıtlamak ve hukuki sorunlarınızın çözümü için bizlere ulaşabilirsiniz.

Eskişehir Tahliye Taahhüdüne dayalı icra takibi ile kiracı nasıl çıkartılır ?

Elinde geçerli bir tahliye taahhüdü bulunan ev sahibi, taşınmazın bulunduğu yerdeki icra dairesine başvurma yoluyla da kiracıyı ev veya işyerinden çıkarabilir. Eğer icra dairesi aracılığıyla yapılacak tahliyeye kiracı itiraz ederse, tahliye takibi durur. İtiraz üzerine duran takibin devam etmesi için ev veya işyeri sahibinin itirazın iptali davası açması gerekmektedir. Kiracı itiraz etmez veya itiraz üzerine açılan itirazın iptali davasını kiraya veren kazanırsa takip kesinleşir ve kiracının tahliye edilmesi aşamasına geçilir.

Eskişehir’de Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davası hizmetini Avukat Gökçe BALOĞLU nasıl vermektedir?

Avukat Gökçe BALOĞLU Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davası avukatı olarak, sorumluluğunu üstlendiği dosyanın durumuna göre öncelikli olarak hukuki bir yol haritası çıkarır.

Yapılacak bütün hukuki adım ve işlem öncesinde Eskişehir Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davası avukatı olarak temsil ettiği kişinin haklarını hukuk çerçevesince savunma ve Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davaları ile alakalı tüm bilgileri bildirmektedir.

Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davasının sonuçlandırılması için avukatlığını üstlendiği kişilere süreç ve geri bildirimleri yapar, dava konusunda fikir alışverişlerini sürekli olarak takip eder.

Eskişehir En İyi Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davası Avukatı ile Çalışmak Önemli midir?

Kira hukuku problemleriniz için hukuki desteğine başvuracağınız Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davası avukatının deneyimli, hızlı ve en etkili şekilde çözüme ulaştıracak Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davası avukatları olmaları gerekmektedir.

Eskişehir en iyi Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davası avukatı, hukuki tecrübe, Kira Hukukuna giren davalarda kazandığı tecrübe, bilgi ve birikimi itibariyle yetkin bir Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davaları avukatı olmalıdır.

Eskişehir en iyi Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davası avukatından hukuki destek alan kişilerin hak kaybı yaşamaması için en hızlı çözümü sunması gerekir. Bu nedenle birçok kişi, Eskişehir en iyi Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davası avukatı arayarak Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davalarını başarılı, hızlı ve hak kayıpsız bir şekilde takip edecek Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi davası avukatı bulmak ve hukuki konularda sorunsuz bir şekilde sonuç almak ister.

Kira hukuku avukatı tarafından yazılan bu makalemizde Kira hukuku ile ilgili bilgilendirmelerde bulunduk, Eskişehir Kira Hukuku Avukat ihtiyaçlarınız için Eskişehir ve çevre illerde açılacak Eskişehir Kira Hukuku davaları ve Kira Hukuku’na İlişkin Tüm İhtilaf konuları ile ilgili avukatlık, hukuki danışmanlık, uyuşmazlık ve dava hizmetlerini için Eskişehir Barosuna kayıtlı  Eskişehir Avukat ofisleri arasında yer alan Eskişehir Kira Hukuku Avukatı Gökçe BALOĞLU Hukuk Ofisinde Eskişehir Kira Avukatı olarak müvekkillerimize hizmet vermekteyiz.

Diğer Hukuki Hizmetlerimiz

Aile Hukuku,
Bilişim Hukuku,
Enerji Hukuku,
Gayrimenkul Hukuku,
İcra ve İflas Hukuku,
İş Hukuku,
Kentsel Dönüşüm Hukuku,
Miras Hukuku,
Sağlık Hukuku,
Sermaye Piyasası Hukuku,
Sigorta Hukuku,
Şirketler Hukuku,
Ticaret Hukuku,
Tüketici Hukuku,
Vergi Hukuku,
Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku,
Kişisel Verilerin Korunması Hukuku,
Spor Hukuku,
Rekabet Hukuku,
Bankacılık ve Finans Hukuku,
Marka ve Patent Hukuku,
Boşanma Davaları,
Ceza Hukuku,
Trafik Hukuku,
Kira Davaları,
Konkordato,
Ortaklığın Giderilmesi Davaları,
Uyuşmazlıkların Çözümü ve Dava Takibi

Saygılarımızla,
Eskişehir Avukat Gökçe BALOĞLU

NOT:
Bu internet sitesindeki her türlü bilgi Eskişehir Barosuna kayıtlı BALOĞLU Hukuk Bürosu tarafından yalnızca bilgilendirme amacıyla, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirtilen ilgili düzenlemeleri uyarınca hazırlanmıştır.

Okumuş olduğunuz bu makale yazısı genel hatlarıyla ele alnır tarzda Gayrimenkul Hukuku kategorisinde yer alıp, Eskişehir Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi tarafından yazılmıştır. Makale içeriği ile ilgili size özel detaylı bilgi için büromuzla ya da avukat bir meslektaşımız ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bizlerle iletişime geçmek isterseniz; İletişim için tıklayınız.

Eskişehir Gayrimenkul Hukuku ile ilgili sorularınız varsa AVUKAT SOR sayfamızdan Eskişehir Tahliye Taahhüdü ile Kiracının Tahliyesi arkadaşımıza iletebilirsiniz. Gayrimenkul Hukuku ile ilgili tüm makalere buradan ulaşabilirsiniz.

  • Eskişehir Gayrimenkul Hukuku Makaleleri

    Eskişehir Gayrimenkul Hukuku konusunda, Eskişehir Gayrimenkul Hukuku Avukatları tarafından hazırladığmız Gayrimenkul Hukuku makalelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Ortaklığın Giderilmesi Davası

Ortaklığın Giderilmesi Davası (İzal.... tümünü gör

Eskişehir Gayrimenkul Avukatı

Eskişehir Gayrimenkul Avukatı Eskişe.... tümünü gör